انواع رول گونی پلاستیکی (رول گونی ساده و رول گونی لمینت)

رول گونی (پلاستیکی)

رول گونی پلاستیکی ساده و رول گونی لمینت در کارخانه تولید رول گونی اپال پلیمر در عرض ها و رنگ های مختلف، تولید و با قیمت مناسب عرضه می شوند.

1. رول گونی پلاستیکی ساده

Previous slide
Next slide

رول گونی پلاستیکی ساده (تک لایه) چه مزیتی نسبت به سایر مواد دسته بندی دارد؟

رول گونی ساده
 1.  رول های گونی ساده قوی و بادوام هستند که آنها را برای بسته بندی وسایل سنگین و حجیم ایده آل می کند.
 2. سبک وزن هستند، که هزینه های حمل و نقل را کاهش می دهد و حمل و نقل را آسان تر می کند.
 3.  مقرون به صرفه: ساختار سبک و توانایی برای تولید این رول ها در مقادیر زیاد ، آن را به یک ماده مقرون به صرفه برای بسته بندی محصولات تبدیل می کند.
 • پاکت کامپوزیت کاغذی از 3 لایه تشکیل شده که اولین و داخلی ترین لایه رول آن از جنس رول گونی پلاستیکی ساده است.

چاپ بر روی رول گونی ساده ؟

رول گونی

رول های گونی پلاستیکی ساده (تک لایه) بسته به کاربرد خاص در اندازه ها و ضخامت های مختلف تولید میشوند. آنها را می توان با آرم شرکت ، نام محصول و سایر اطلاعات چاپ کرد تا دید و بازاریابی برند را افزایش دهد. آنها همچنین می توانند با رنگ ها و طرح های مختلف سفارشی شوند تا نیازهای خاص مشتری را برآورده کنند. کیفیت چاپ بر روی این مدل رول گونی نسبت به رول های 3 لایه کامپوزیت، که در نهایت به کیسه کامپوزیت تبدیل می شوند، کمتر است.

فرایند تولید رول گونی ساده (تک لایه) چگونه است ؟

ول گونی پلاستیکی ساده

فرآیند تولید رول گونی ساده (تک لایه) شامل چندین مرحله است که در زیر به آنها اشاره شده است:

 1. اکستروژن : اولین مرحله در فرآیند تولید اکستروژن است که در آن گرانول های پلی پروپیلن با استفاده از دستگاه اکسترودر ذوب شده و به نخ های بلند تبدیل می شوند.
 2. بافتن : سپس نخ ها روی دستگاه بافندگی (گردبافت) به هم بافته می شوند تا یک پارچه ایجاد شود . فرآیند بافت را می توان برای ایجاد الگوها و تراکم های مختلف پارچه بسته به استفاده نهایی مورد نظر سفارشی کرد.
 3. چاپ و برش : سپس رول با طرح های سفارشی ، آرم یا اطلاعات محصول چاپ می شود و پارچه به اندازه های دلخواه بریده می شود.
 4. کنترل کیفیت: قبل از اینکه محصول نهایی ارسال شود، رول گونی ساده تحت بررسی های کنترل کیفی دقیق قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای صنعت را برای استحکام ، وزن و سایر خواص مطابقت دارد. رول ساده (تک لایه) به دلیل مقرون به صرفه بودن ، استحکام و تطبیق پذیری محبوب است. می توان از آن برای طیف گسترده ای از کاربردها از جمله بسته بندی (تبدیل رول گونی پلاستیکی ساده به کیسه گونی پلاستیکی ساده با برش و دوخت) ، کشاورزی، ساخت و ساز و غیره استفاده کرد. قابلیت سفارشی سازی آن از طریق الگو های بافندگی ، لمینیت و چاپ آن را به انتخابی ارجح برای بسیاری از صنایع تبدیل می کند.
 • رول گونی میتواند برای کاربرد های خاص در ابعاد بسیار بزرگ نیز تولید شود که حاصل آن کیسه هایی بسیار بزرگ به نام کیسه جامبوبگ است.

در کل رول گونی ساده تک لایه در بسته بندی چه موادی کاربرد دارد؟

رول گونی پلاستیکی ساده

رول گونی تک لایه همه کاره و بادوام است که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارد. برخی از رایج ترین کاربردهای این رول ها عبارتند از:

 1. بسته بندی: رول تک لایه اغلب برای تولید مواد بسته بندی مانند کیسه گونی استفاده می شود. این محصولات معمولاً برای حمل و نقل و نگهداری کالاهای فله خشک مانند غلات، دانه ها، کودها و مواد شیمیایی استفاده می شوند.
 2. ساخت و ساز: رول ساده به طور گسترده در صنعت ساختمان به عنوان یک ماده ژئوتکستایل استفاده می شود. برای کنترل فرسایش، تثبیت خاک، زهکشی و جداسازی لایه های مختلف خاک استفاده می شود. 
 3. کشاورزی: رول گونی ساده در صنعت کشاورزی برای حفاظت از محصولات کشاورزی ، کنترل علف های هرز و حفظ رطوبت خاک استفاده می شود. همچنین برای تولید تورهای سایه بان و پوشش گلخانه استفاده می شود.

 در کل، رول های گونی ساده (تک لایه) یک گزینه بسته بندی عالی برای طیف گسترده ای از محصولات است. آنها قوی، بادوام، سبک، وزن، سازگار با محیط زیست و قابل تنظیم در سایز های مختلف هستند. در صورتی که نیاز به بسته بندی مواد غذایی، مواد شیمیایی، کودها یا سایر محصولات داشته باشید، رول های گونی ساده (تک لایه) راه حلی قابل اعتماد و مقرون به صرفه هستند که می توانند به شما در محافظت از محصولات و افزایش دید برندتان کمک کنند.

2. رول گونی پلاستیکی لمینت

رول گونی پلاستیکی

رول گونی پلاستیکی لمینت (2 لایه) چه مزیتی نسبت به سایر مواد دسته بندی دارد؟

رول گونی پلاستیکی لمینت
 1. یکی از مهمترین مزایای رول دولایه لمینت (PP+PE) استحکام و دوام استثنایی آن است. این ماده می تواند بارهای سنگین و حمل خشن را تحمل کند و برای استفاده در محیط های صنعتی و تجاری مناسب است. رول لمینت همچنین در برابر آب مقاوم است که آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می کند.
 2.  رول های گونی پلاستیکی لمینت در برابر رطوبت مقاوم هستند، که محتویات را از آسیب ناشی از رطوبت، گرد و غبار و سایر عوامل محیطی محافظت می کند.
 3.  مناسب برای صنایع مختلف: رول گونی لمینت برای کاربردهای مختلف از جمله بسته بندی ، کشاورزی ، ساخت و ساز و حمل و نقل مناسب است.
 • با اضافه کردن یک لایه فیلم BOPP به رول گونی لمینت ، میتوان کیسه کامپوزیت BOPP تولید کرد که چاپ تصویر فقط بر روی این مدل کیسه ها انجام میشود.

چاپ بر روی رول گونی لمینت (دو لایه)؟

چاپ زیباتر و با کیفیت بیشتری بر روی رول گونی پلاستیکی لمینت (2لایه) به دلیل وجود یک لایه بیشتر از جنس پلی اتیلن (PE) ، انجام میشود. این مدل رول ها را  را می توان با طرح ها و آرم های سفارشی ، چاپ کرد و آنها را به یک ابزار بازاریابی ایده آل برای مشاغل تبدیل کرد.

فرایند تولید رول گونی لمینت دو لایه چگونه است؟

رول گونی

فرآیند تولید رول گونی پلاستیکی لمینت شامل مراحل زیر است:

 1. اکستروژن: اولین مرحله در تولید رول گونی، اکستروژن است. گرانول پلی پروپیلن (PP)  از طریق دستگاه اکسترودر ذوب شده که یک لایه نازک از مواد ایجاد می کند.
 2. بافندگی: سپس نخ ها با استفاده از دستگاه بافندگی (گردبافت) به صورت رول بافته می شود. نخ ها تار و پود در هم آمیخته شده اند تا پارچه ای محکم و بادوام ایجاد کنند.
 3. لمینیت: مرحله بعدی لمینیت (Lamination) است که در آن دو لایه (PP+PE) به هم چسبیده اند. این کار با عبور دادن فیلم از میان مجموعه ای از غلتک های گرم شده انجام می شود که برای چسباندن لایه ها به یکدیگر فشار وارد می کند.
 4. چاپ: هنگامی که رول گونی لمینت 2 لایه (PP+PE) تولید شد ، می توان آن را با طرح ها و آرم های مختلف با استفاده از فرآیند چاپ فلکسوگرافی چاپ کرد.
 5. برش و دوخت: مرحله نهایی در فرآیند تولید ، برش و دوخت پارچه رول گونی لمینت به اندازه و شکل دلخواه برای استفاده مورد نظر است.

به طور کلی، فرآیند تولید رول گونی لمینت (دولایه) شامل ترکیبی از اکستروژن، لمینیت، بافندگی، چاپ و برش و دوخت است. این فرآیند منجر به یک رول گونی قوی و بادوام می شود که می تواند برای کاربردهای مختلف (مانند تولید کیسه گونی لمینت جهت بسته بندی) استفاده شود.

 • میتوان رول گونی لمینت شده را با تکنولوژی مخصوص و بدون بکار بردن هیچ دوختی و فقط با حرارت ، ساختار ته مربعی را در کیسه ایجاد کرد که به این کیسه ها کیسه ADSTAR می گویند.

در کل رول گونی پلاستیکی لمینت در بسته بندی چه موادی کاربرد دارد؟

رول گونی لمینت نوعی پارچه بادوام و پرکاربرد است که معمولا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا برخی از رایج ترین کاربردهای پارچه رول گونی لمینت آورده شده است:
 1. بسته بندی : رول گونی لمینت (دو لایه) معمولاً برای ساخت کیسه های بسته بندی کالاهایی مانند سیمان ، کود ، ماسه و محصولات غذایی استفاده می شود.
 2. کشاورزی: این رول همچنین در صنعت کشاورزی برای ایجاد پوشش های گلخانه ای ، پارچه های سایه بان و پوشش های زمین استفاده می شود.
 3. ساخت و ساز: رول گونی پلاستیکی لمینت در صنعت ساخت و ساز برای ساخت سرپناه های موقت ، چادرها و پوشش های محافظ استفاده می شود.
 4. حمل و نقل: همچنین این رول ها برای ایجاد برزنت و روکش کامیون برای حمل کالا و مواد استفاده می شود.
 5. ژئوتکستایل: رول گونی لمینت به عنوان ماده ژئوتکستایل در ساخت جاده ها، سدها و سایر سازه های مهندسی عمران استفاده می شود.

 موارد فوق تنها تعدادی از کاربردهای رول گونی پلاستیکی لمینت است. به دلیل دوام و استحکام آن ، به طور گسترده ای در طیف وسیعی از صنایع و کاربردها استفاده می شود.

اطلاعات تکمیلی

رول گونی پلاستیکی ساده (تک لایه) چیست؟

رول گونی پلاستیکی ساده

رول های گونی پلاستیکی ساده که از جنس پلی پروپیلن (pp) هستند توسط دستگاه های گردبافت تولید می شوند.

این رول ها بنا بر درخواست مشتری در عرض های 35cm  و 40cm و 45cm و 50cm و 55cm و 60cm و 65cm و70cm و 75cm و….. تولید و عرضه می شود.

عرض نخ بکار رفته در رول های گونی پلاستیکی با توجه به سفارش مشتری تعیین میگردد. نخ های بکار رفته در این رول ها در عرض های 2 میلی متر و 2/5 میلی متر و2/7 الی 3 میلی متر هستند. بدیهی است که هر چقدر عرض نخ بکار رفته کمتر باشد مقاومت گونی نسبت به محصول داخل آن بیشتر است.

رول گونی پلاستیکی ساده قابلیت تولید در رنگ های مختلف مانند سفید، زرد، قرمز، آبی، سبز و ….. را دارد.

مقاومت پارچه رول گونی ساده با نخ 2 میلی متری
مقاومت نخ 2 میلی متر 85%
مقاومت پارچه رول ساده با نخ 2/5 میلی متری
مقاومت نخ 2/5 میلی متر 70%
مقاومت پارچه رول ساده با نخ 2/7 الی 3 میلی متری
مقاومت نخ 2/7 الی 3 میلی متر 60%

رول گونی پلاستیکی لمینت (دو لایه) چیست؟

 رول های گونی پلاستیکی لمینت از یک لایه داخلی از جنس پلی پروپیلن (pp) و یک لایه نازک خارجی که مخلوطی از پلی اتیلن (PE) و پلی پروپیلن (pp) است تشکیل میشوند که در ابتدا رول گونی پلاستیکی ساده توسط دستگاه های گردبافت تولید و سپس درمرحله ی بعدی یک لایه که مخلوطی از پلی اتیلن و پلی پروپیلن است به صورت مذاب توسط دستگاه لمین بر روی سطح خارجی گونی ریخته می شود.

رول لمینت برخلاف رول گونی پلاستیکی ساده تا حد زیادی در برابر رطوبت مقاوم است و همچنین به دلیل وجود یک لایه بیشتر قیمت رول گونی لمینت به مقدار کمی از رول گونی پلاستیکی ساده بیشتر است و همچنین رول گونی لمینت هم مقاومت بیشتری داشته و هم چاپ بهتری بر روی آن انجام می شود.

این رول ها بنا بر درخواست مشتری در عرض های 35cm  و 40cm و 45cm و 50cm و 55cm و 60cm و 65cm و70cm و 75cm و….. تولید و عرضه می شود.

عرض نخ بکار رفته در رول های گونی پلاستیکی با توجه به سفارش مشتری تعیین میگردد. نخ های بکار رفته در این رول ها در عرض های 2 میلی متر و 2/5 میلی متر و2/7 الی 3 میلی متر هستند. بدیهی است که هر چقدر عرض نخ بکار رفته کمتر باشد مقاومت گونی نسبت به محصول داخل آن بیشتر است.

رول گونی پلاستیکی لمینت قابلیت تولید در رنگ های مختلف مانند سفید، زرد، قرمز، آبی، سبز و ….. را دارد.

مقاومت رول گونی لمینت در برابر رطوبت
مقاومت در برابر رطوبت 85%
مقاومت پارچه رول گونی لمینت با نخ 2 میلی متری
مقاومت نخ 2 میلی متر 85%
مقاومت پارچه رول لمینت با نخ 2/5 میلی متری
مقاومت نخ 2/5 میلی متر 70%
مقاومت پارچه رول لمینت با نخ 2/7 الی 3 میلی متری
مقاومت نخ 2/7 الی 3 میلی متر 60%

آیا رول گونی پلی پروپیلن (ساده و لمینت) قابل بازیافت است؟

رول گونی پلی پروپیلن (PP) با محیط زیست سازگار است و به راحتی قابل بازیافت است. جنس پارچه 100٪ قابل استفاده مجدد است، و پوشش پلی اتیلن (PE) یا پلی پروپیلن (PP) را می توان ذوب کرد و در محصولات دیگر مجدد استفاده کرد. این باعث می شود رول های گونی بافته شده PP به گزینه ای پایدار و مقرون به صرفه برای بسته بندی تبدیل شود.

تماس