گونی | قیمت گونی | خرید گونی

گونی یا کیسه گونی به اختصار طی پروسه ای ساختاریافته و مرتبط از الیاف های طبیعی مثل الیاف کنف(که از ساقه ی گیاه کنف استخراج می شود و به آن گونی کنفی یا گونی چتایی می گویند) یا الیاف مصنوعی پلی پروپیلن(PP)(گونی پلاستیکی) تولید می شود.

خرید گونی مورد نیاز به عوامل مختلفی از جمله قیمت گونی و ویژگی های گونی مثل(ابعاد گونی، میزان مقاومت در برابر رطوبت خارجی، کیفت چاپ گونی و وزن گونی) بستگی دارد.

قیمت گونی به دلیل وابسته بودن به صنایع پتروشیمی پیوسته در نوسان است، و قیمت دو هفته ی متوالی می تواند تفاوت چشمگیری داشته باشد.

تولید و فروش گونی عمده در شرکت اپال پلیمر با حفظ کیفیت لازم و قیمت مناسب گونی صورت می گیرد.

قیمت گونی به چه عواملی بستگی دارد و چگونه تعیین می شود؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، قیمت گونی به مواد اولیه آن یعنی پلی پروپیلن(pp) که در صنایع پتروشیمی تولید می شود، مستربچ و کربنات وابسته است. هر هفته قیمت متفاوتی در بورس برای پلی پروپیلن تعیین می گردد، که به همین واسته قیمت گونی نیز تغییر می کند.

قیمت گونی به وزن گونی و تعداد لایه های بکار رفته در آن نیز بستگی دارد. به عنوان مثال گونی لمینت به دلیل یک لایه بیشتر قیمت بالاتری نسبت به گونی تک لایه با همان ابعاد دارد.

خرید گونی

چه گونی بخرم؟

برای خرید گونی ویژگی هایی مثل میزان استحکام در حین جابجایی، مقاومت در برابر رطوبت، کیفیت چاپ گونی و قیمت گونی باید در نظر گرفته شود.

گونی در 2 نوع گونی ساده تک لایه و گونی لمینت دو لایه تولید می شود.

گونی ساده قیمت مناسب تری نسبت به گونی لمینت دارد و برای بسته بندی و حمل و نقل آرد، حبوبات(نخود، لپه و لوبیا)، غلات، سیب زمینی، برنج، پسته، بادام، گردو، شکر، قند، نمک، سبوس، گندم، نشاسته، سویا، کاه، مواد شیمیایی، مواد معدنی و دیگر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. 

گونی با لایه پلی اتیلن لمینت شده بر سطح آن، علاوه بر محصولات بالا، برای بسته بندی و حمل محصولات حساس به رطوبت مثل قهوه نیز مناسب است؛ سطح مسطح و صافی دارد که کیفت چاپ بهتری را ارائه می دهد و در جابجایی و انبار کردن استحکام بیشتری از خود نشان می دهد.

گونی در هر دو نوع در 3 وزن ویژه، سبک و سنگین تولید می شود. هر چه وزن گونی بیشتر باشد، مقاومت و استحکام گونی در برابر حمل محصولات داخل آن بیشتر است.

گونی والودار(قیف دار)

گونی در هر 2 نوع به صورت قیف دار یا والودار تولید می شود. در این نوع گونی مواد به سرعت و بدون ریزش و هدر رفتن پر و تخلیه می شوند. البته برای استفاده از این نوع گونی ها باید دستگاه پُر کن گونی داشته باشید.

تماس